В самия край на редовното време Йордан Бозов вкара кош с табло

...

Черно море Тича изгуби от Рилски спортист след далечна тройка накрая

В самия завършек на постоянното време  Йордан Бозов  вкара панер с табло надалеч зад тройката, с което донесе успеха на своя  Рилски състезател  като посетител на  Черно море Тича  с  96:93 в зала " Конгресна " на Двореца на културата и спорта във Варна, пише bgbasket.com .

Отборите изиграха доста оспорван мач в 14-ия кръг от НБЛ, като през огромна част от него домакините водеха и имаха действителен късмет да завоюват. Така самоковци към този момент имат 10 победи и 4 загуби в актива си и не престават да са четвърти във краткотрайното класиране, а варненци разделят шестото място с актив 5/9. В идващия кръг  Рилецо  гостува на  Академик Бултекс 99 , а  Черно море  – на  Спартак Плевен .

Отборите изиграха забавна първа четвърт с висока ефикасност, като домакините играеха устойчиво и имаха лек превес. След цели 29 маркирани точки те водеха след нея и съумяха да останат напред до почивката, като даже стигнаха до двуцифрена преднина. Силен завършек на първото полувреме обаче приближи самоковци единствено на три точки при 46:49.

Баскетболистите на  Галин Стоянов  водиха дълго през третата част, само че серия от 13:2 в интерес на самоковци обърна резултата за 71:67 в тяхна изгода след три елементи. Оспорвани минути резервираха разликата дребна през цялата трета част, а при три минути до края  Черно море  обърна след пет поредни точки за 86:85. След къса точкова „ суша “ гостите изравниха, след което вкараха панер с навлизането на мача в последната му минута.

Неуспешен пробив за  Веселин Георгиев  бе последван от нарушаване, след което разликата стана четири точки. Тройка на  Коча Йовович  отново върна разликата единствено на точка, а след един сполучлив углавен удар за гостите  Цветомир Куртев  застана на линията за два при 12 секунди до края. Той пропусна първия и вкара втория за 90:91. След бърз фаул  Йордан Бозов  направи резултата 93:90 от наказателната линия, а в ответната атака  Джими Гавин  бе фаулиран на тройката и изравни резултата. В самия завършек на мача  Йордан Бозов  стреля сред центъра на терена и тройката и топката влезе с табло, с което той донесе успеха на тима си.

Зейвиър Джонсън  записа 25 точки и 5 битки за спечелилите, 19 плюс 11 добави  Игор Кесар , а с 15 точки, 9 асистенции и 6 битки завърши  Златин Георгиев .

За домакините, които през днешния ден бяха без контузения  Симеон Илиев  и  Мартин Стефанов Джими Гавин  записа 29 точки и 5 асистенции, 21 (5 тройки) добави  Веселин Георгиев , а с 20 точки и 8 асистенции приключи  Коча Йовович .

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!